Recenze

Děkujeme za zpětnou vazbu od Vás...

Mš Rychnov nad Kněžnou - Kytička
Pohádka divadla U dvou sluncí byla opět vtipná a poučná pro děti, doplňovala ji pěkná scéna, ale hlavně měla spád a dětem se velmi líbila! Děti se nenudily, neustále byly zaujaté a spolupracovaly s herci. Pobavili jsme se však i my dospělí! Představení bylo doplněno milými písničkami, doprovázenými na kytaru. Divadélko U dvou sluncí nám připravilo příjemné chvíle! Děkujeme!

Mš Klubíčko - Ústí Nad Orlicí
S dětmi jsem  divadélko rozebírala, co se jim nejvíce líbilo a proč. Dětem se Vaše představení opravdu moc líbilo, splňovalo výchovný cíl, obsah pro děti srozumitelný, střídalo se mluvené slovo se zpěvem, aktivně  se zapojovaly do představení, nebylo  dlouhé ani krátké, kulisy jednoduché ale výstižné. Od  Vašeho vstupu před děti bylo vidět, že hrajete  pro dětí s láskou a od srdíčka, s úsměvem. Jen tak dál a budu se těšit na měsíc listopad, až k nám do Klubíčka opět přijedete. Ivana Sládková


Mš Plačice
chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za Vaše dnešní divadelní představení v naší MŠ. Pohádka ,,Kocourek Mourek" byla velmi hezká, děti zaujala, probíhající děj intenzivně prožívaly. Velice oceňuji zejména prokládání pohádky písničkami přímo hranými a zpívanými oběma herečkami, na rozdíl od jiných divadel, která používají pouze audiotechnické pomůcky. Budu se těšit, nejen já, ale hlavně naše děti, na Vaši další návštěvu u nás.
S pozdravem
Mgr. Ivana Kohoutová

Mš Horažďovice
Na začátku března navštívilo naší školku Divadélko U dvou sluncí s pohádkou „Příběhy kočky
Micky“.Příběhy kočky Micky a dalších zvířátek byly s mravním ponaučením, vedly děti ke vzájemné
pomoci, spolupráci, ochraně přírody, vážit si kamarádství, jak se správně chovat a to velmi
nenásilnou a radostnou formou.Obě herečky dokázaly zaujmout děti svým velmi milým a příjemným vystupováním a hezkými
písničkami doprovázenými na hudební nástroje. Děti byly do děje aktivně zapojeny ať už
jednoduchým pohybem nebo zpěvem. Kulisy byly také velice poutavé a zajímavé.
Děkujeme a těšímese na příště.

Mš Houdkovice
Dne 21. 3.  v naší mateřské škole vystoupilo divadélko U dvou sluncí s představením "Příběhy kočky Micky". Po celou dobu představení herečky udržely pozornost a zájem dětí. Oceňujeme přístup k dětem a jejich zapojení do děje, kdy děti odpovídaly na dotazy ohledně správného chování a také si mohly společně s herečkami zazpívat za doprovodu kytary.

Vřele doporučujeme všem MŠ.

Mš Lanžov
Divadélko U dvou sluncí k nám zavítalo poprvé.Příběh kočky Micky nám příjemně navodil období podzimu , byl pro děti srozumitelný, poutavý svým dějem, vtipný a zároveň plný velice melodických písniček, které si děti s chutí zazpívaly s ježečkem a kočičkou. V příběhu jsme se přes období Vánoc přenesli i do jara, takže si děti procvičily nenásilnou formou střídání ročních období.
Děkujeme za pěknou pohádku a již v únoru 2017 se moc těšíme na pokračování.
S pozdravem Irena Černá, ředitelka MŠ Lanžov.

MŠ Kvítek - Hradec Králové
Divadlo se dětem i dospělým moc líbilo. Příběh byl poutavý, se spoustou prima nápadů. Vše doplněno zpěvem, kdy i děti se mohly zapojovat. Spousta zajímavých otázek, směřujících k výchově dětí. Přesto, že jsme MŠ logopedická, kde některé děti mají poruchu pozornosti, po celou dobu pohádky byly pozorné a  pěkně reagovaly. Máme z představení mnoho pěkných fotek a těšíme se na další pohádku od tohoto souboru.

S pozdravemMgr. Olga Kárníková, vedoucí MŠ
 
Mš Svobodné dvory
Jsme velice rádi, že i do naší MŠ zavítalo  divadélko U dvou sluncí. Pohádka o Kocouru Mourkovi děti velice zaujala, s radostí

a nadšením spolupracovaly a účastnily se děje. Velice pozitivně hodnotím hru na kytaru, která celou pohádku provázela a tímji přidala na bohatosti a zajímavosti. Nesmíme zapomenout ani na malované kulisy, které byly opravdu kouzelné.Děkujeme za krásný zážitek a těšíme se na další setkání."

Mš Skuteč - Osady Ležáků
Divadelní pohádka byla velmi hezká, výpravná a určitě potěšily písničky a výtvarné provedení. 
Konkrétně tato pohádka byla vhodná i pro nejmenší děti, děj se odehrává během ročních období.
Navíc je poučná se zamyšlením nakonec.Velmi děkujeme a těšíme  se na další spolupráci.

Mš Třebechovice pod Orebem
Dne 9.9. jsme v naší Mateřské škole, Třebechovice pod Orebem poprvé přivítaliherečky z divadla „U dvou sluncí“ s pohádkou – Příběhy kočky Micky.Velká pochvala na herecký talent, doprovodnou živou hudbu s výrazným zpěvem.Děti byly zaujaté a i nové malé plačící děti během chvilečky přestaly plakat a vydržely poslouchataž do konce !
Určitě si budeme přát další divadla.
Dagmar Dušková- ředitelka MŠ

 

Z MŠ "Korálek" v Trutnově

V novém školním roce 2015/2016 zpříjemnilo dětem první dny v naší školce divadelní představení "Jak šel ježeček do světa" v provedení Divadélka U dvou sluncí. Pohádka byla plná zvířátek, která jsou dětem velmi blízká a díky jejich vlastnostem a chování v pohádkách se od nich děti mnohému přiučily, slyšely také několik písniček doprovázených hrou na kytaru. 

Věříme, že se setkáme s dalšími zvířecími kamarády i v příštích pohádkách, které Divadélko U dvu sluncí připraví do svého reprtoáru. 
Těší se malí i velcí "Korálci" :-)

 

Z MŠ Závodu Míru, Pardubice
Pohádka měla vhodné téma k začátku školního roku. Herečky měly příjemné vystupování a zapojovaly děti do pohádkového příběhu. Téma pohádky vedlo děti ke kamarádství, spolupráci a vzájemné pomoci. Příběh byl doplněn hezkými písničkami.

 

Mš Rviště
Dobrý den, pohádku Kocourek Mourek naše děti viděly hned v měsíci září, kdy jsme uvítali výchovné prvky, které se tam objevily jako zdravení, děkování, stlaní postýlky, pěkné chování atd.Pohádka není dlouhá,pozornost udrží i malé děti, doplňují ji veselé písničky, při kterých se děti do zpěvu zapojují.Protože jsme vesnická školka, vyhovuje nám i to, že divadélko přijede až k nám. Určitě doporučujeme i ostatním.

Z Mš Dobřenice
Děkujeme za pohádku. Líbily se nám krásně malované kulisy, dále že pohádka byla doplněna hrou na kytaru a zpěvem. Děti se měly možnost zapojit do děje a kromě hezkého zážitku si děti také uvědomily některé morální hodnoty.

Z Mš Librantice
Děkujeme za krásné představení. Bylo výchovné, poučné a hlavně vtáhlo a zapojilo děti do děje.Určitě doporučím kolegům a kolegyním divadélko pro jejich MŠ i děti 1. a 2. roč. ZŚ. Už se těšíme na další představení.   Kubíček ZŠ a MŠ Librantice

Mš Vižňov
V úterý, 15. března, k nám přijelo Divadélko U dvou sluncí. Představení o kočce Micce
a ježečkovi nám zahrály dvě milé paní. Nejenže jsme viděli krásné představení o síle a potřebě
přátelství, ale poslechli jsme si i veselé písničky a celé představení jsme mohli koukat na krásné
kulisy.
Divadlo se nám opravdu moc líbilo, bylo vkusné, přiměřené věku dítěte. Časový rozsah byl tak
akorát. Hlasový projev byl dostatečný, líbila se nám srozumitelnost obou hereček a jazyková
korektnost. Nejvíce jsme byli udiveni z kulis, které byly naprosto okouzlující, výrazné a velmi vkusné.


Pohádka  byla pro děti nejen zážitkem, ale i ponaučením o tom, jak se správně chovat. Zaujali nás písničky s vlastní tvorbou textů na dětem známé melodie. Po celou dobu pohádky děti neztrácely pozornost, protože byly vtaženy do děje a pohádka se jim moc líbila.

MŠ Orlické Podhůří- Rviště
Děkujeme za krásnou, veselou a poučnou pohádku . Celé představení mělo milou a přátelskou atmosféru, písničky s kytarou vše oživily a děti měly možnost si uvědomit, jak důležité je mít kamarády. Divadélko U dvou sluncí určitě doporučujeme všem, kteří ještě váhají.

 Mš Zálší

Dne 21. ledna 2016 jsme  zhlédli divadelní představení "O kočičce Micce," které obsahovalo srozumitelně hrané, fantazijní a úsměvné scény. Obě představitelky dokázaly děti strhnout a vtáhnout do děje. K celkově vynikajícímu dojmu přispěly propracované kulisy a povedený hudební doprovod. 
Chtěli bychom Vám alespoň touto cestou poděkovat,neboť jsme byli my i děti z představení velmi nadšeni.


Mš Topol
Milá kočičí pohádko Micko!
Chtěly bychom ti poděkovat za krásnou hranou pohádku, kterou jsme ve
školce viděly. Bylo to poučné vyprávění kočky Micky, která vždy něco
popletla, ale vzápětí to uměla napravit. Pohádka nás tak zaujala, že jsme
neměly čas zazlobit. S pohádkou jsme si taky zahrály, započítaly a taky
zazpívaly veselé písničky s kytarou. Budeme se těšit, až za námi přijede
nová pohádka. Zdraví tě děti z mateřské školky TopolMš Ostřetín
Děkujeme za krásné divadelní představení "Příběhy kočky Micky".
Děti byly zaujaté od začátku až do konce představení. Téma bylo dětem velmi blízké a poučné.
Představení bylo zpracováno velmi pěkně hudebně i výtvarně (pěkně malované kulisy)
Těšíme se na další představení.